Основною метою діяльності Центру дитячої та юнацької творчості є створення умов для повноцінного творчого, інтелектуального, духовного розвитку підростаючого покоління, задоволення освітніх потреб особистості шляхом залучення її до свідомої і систематичної творчої діяльності.
Потужним стимулом для розвитку творчих здібностей, активності та креативності обдарованої учнівської молоді є їх участь у фестивалях, конкурсах, турнірах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт та інших масових заходах
Стабільно, з року в рік, з високими результатами працюють творчі колективи відділу художньо-естетичного виховання та народних ремесел. Протягом 20 років вихованці відділу посідають призові місця на обласних та Всеукраїнських конкурсах творчо обдарованих дітей та підлітків «Чарівні барви Сумщини», «Український сувенір», технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі, Україно!», літературному конкурсі «Проба пера», фестивалях мистецтв «Перлини нашої душі», «Веселка творчості», «Космічні фантазії», виставках творчих здобутків юних майстрів народних ремесел «Знай і люби свій рідний край», «Юні художники Сумщини» та ін.
Конкурси, виставки та фестивалі прикладного мистецтва сприяють виявленню і подальшому розвитку творчо обдарованих дітей і підлітків, відродженню, популяризації національної культури, обміну досвідом виконавської майстерності; відродженню традицій місцевих осередків народного мистецтва.
Високі результати цьогоріч продемонстровані вихованцями Школи мистецтв «Сузір’я» на обласній виставці творчих здобутків юних майстрів народних ремесел «Знай і люби свій рідний край!». Роботи Зубко Вікторії («Вишивка стрічкою» (кер. І.Ф.Урбанська), Годович Світлани («Художня обробка шкіри», кер. І.Ф.Урбанська), Кохтенко Лізи («М’яка іграшка»,кер. Н.М.Кохтенко) відмічені I місцем. Робота Соколової Софії («Ліплення», кер. І.А.Олексієнко) направлена на участь у Всеукраїнському етапі конкурсу.
На обласному конкурсі творчо обдарованих дітей та підлітків «Чарівні барви Сумщини» творча делегація вихованців Центру продемонструвала колективну композицію «Ой, їхало весілля», яка відобразила культуру та українські традиції засобами плетіння з лози, художнього ткацтва, писанкарства, художньої обробки деревини, соломоплетіння, ліплення із солоного тіста, виготовлення народної ляльки та вишивки стрічками (керівники: Н.М.Суховерхова, Н.С.Муха, І.А.Олексієнко, О.В.Ключник, А.В.Ткаченко, І.Ф.Урбанська, А.В. Євтушенко). Протягом трьох годин вихованці підтверджували свою майстерність роботою у творчих майстернях. За результатами підведених підсумків Броннікова Настя, Савонік В’ячеслав, Рибалка Катерина вибороли I призові місця. Композиційна робота викликала загальне захоплення членів журі та присутніх і відмічена «Гран-Прі» та індивідуальними грамотами.
Усі колективи закладу творчо працюють, відроджуючи надбання національної культури та художньої спадщини українського народу, прославляючи рідну Білопільщину на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях.
О. Колотуша, керівник літературної студії ЦДЮТ |