Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 21.05.2024, 07:51

Білопільський Центр дитячої та юнацької творчості

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Січень » 23 » Наша допомога птахам
19:00
Наша допомога птахам

Прийшла зима. Сніг вкрив землю білою ковдрою. На вулиці зимно, морозно. Люди щонайшвидше намагаються потрапити до своїх теплих осель. Поспішають… Тільки він нікуди не поспішає, сидить на гілці, розпушивши своє пір'ячко (так тепліше), мріє. Мріє про весняне тепле сонечко, про ясне блакитне небо… Та весна ще так далеко!

Чи задумувалися ми – як братам нашим меншим взимку живеться? За своїми повсякденними клопотами люди навіть не помічають труднощів, з якими стикаються в зимову пору пернаті друзі. Так, багато з них відлетіли в теплі краї і ми з нетерпінням чекаємо їх повернення, бажаючи знову почути дзвінкий спів. Адже зі пташиним співом приходить весна. Та як бути тим птахам, які залишаються поряд з нами взимку?

Зима складний період в житті птахів. Дехто відлітає у теплі та багаті кормом краї, а ті, які залишилися зимувати потребують найбільшої допомоги, а саме нашої з вами допомоги. Справжнім подарунком для пернатих є годівнички, які можна виготовляти з різноманітних матеріалів: можна використовувати порожні пластикові пляшки, картонні коробки чи робити з дерева. Головне пам'ятати  щоб пташкам було зручно.

Птахи взимку бояться не холоду, а голоду. Тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає. Тому і гинуть птахи у сильні морози. В наших силах, друзі, врятувати птахів від голодної смерті: розвісити годівнички і всю зиму підгодовувати їх. Якщо поповнювати запаси у годівниці регулярно, птахи оселяться поблизу і влітку, очищатимуть навколишні дерева від шкідників.

Чим потрібно підгодовувати?

Пшениця, овес, просо та інше.Для деяких пернатих найкращим кормом є рослинні насіння і насіння злаків. На підсипану в годівницю пшеницю або просо позлітаються щиглики, зеленушки, горобці та інші зерноїдні пернаті. Можна ще годувати пшеничними висівками, твердими вівсяними пластівцями, насінням маку, перловою крупою. З випічки можна давати тільки сушені крихти білого хліба, не смажене насіння соняшника, гарбуза, льону, кунжуту,кукурудзи і кавуна Наявність рослинних масел роблять його гарним джерелом енергії. Крім зерноїдних птахів на нього з задоволенням будуть злітатися дятли, синиці, повзики . Якщо ви захоплений розведенням у своєму саду корисних пернатих, то восени зберіть насіння бур’янів – кропиви, лободи, будяків і будяка

М’ясо, сало, заморожене масло, яловичий жир. Деяких птахів бажано годувати м’ясопродуктами! До них належать синички, повзики і деякі інші види. Підвісьте на мотузочці шматочок несолоного солі сала чи м’яса і через деякий час зможете спостерігати, як синички їм обідають. А на полицю в годівниці покладіть шматочок вершкового масла, потрібно всього лише трохи, але особливо в морозні дні цей продукт допоможе птахам.

Сушені ягоди і фрукти. Зробіть в’язку із сухофруктів і ягід. З допомогою голки просуньте на міцну нитку шматочки в’ялених яблук, груш, слив, абрикос, зав’яжіть міцно в клубок і підвісьте біля годівниці. Заготовлені, висушені заздалегідь ягоди глоду, шипшини, калини, горобини залучать таких красивих зимуючих птахів, як омелюх і снігур. Насіння з ясена та клена.

Чим не можна годувати птахів взимку?

Категорично заборонено годувати птахів смаженими, солоними, кислими продуктами. Не можна давати свіжий білий хліб, а особливо ЧОРНИЙ хліб, який починає бродити в зобу, і в ній багато солі, яка погано впливає на нирки і печінка птахів. Так само не можна годувати птахів цитрусовими, шкіркою бананів, молоком, арахісом і пряними продуктами, шматочками пиріжків та біляшів , чіпсами, картоплею.

Дуже рідко трапляються люди, малі й дорослі, які не люблять птахів, не милуються їхнім яскравим оперенням, веселою метушнею, дзвінкими, мелодійними  голосами, що іноді цілком слушно називають піснею. Так, це дійсно пісня, що має свою мелодію, певний набір звуків, які складаються в гармонійний порядок, що милує нам слух, примушує радісно забитися серце, особливо ранньої весни, після тривалого зимового сну всієї природи – і рослин, і тварин, і нас, людей, теж.

Скільки б не було у тебе різних справ, забав та веселощів, не забувай про своїх крилатих друзів. Про це вас прохають вихованці відділу екологічної роботи та с-г дослідництва Центру дитячої та юнацької творчості. Допоможи їм, і вони стануть тобі у пригоді, сторицею віддячать своєю невтомною працею та піснями.

Переглядів: 535 | Додав: bilop-cdut | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz